FANDOM


Klątwa znajduje się tutaj. Chronią ją magiczne przeszkody, takie, które możecie pokonać tylko wy.
Łysa Góra to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się w serialu Dawno, dawno temu. Debiutuje w odcinku Ciemność na skraju miasta czwartego sezonu.

Historia Edytuj

Przed pierwszą klątwą Edytuj

Łysa Góra była domem Czarnoboga, skrzydlatego demona, który strzegł kryształowej kuli zawierającej potężną klątwę. Ci, którzy odważyli się zapuścić w to miejsce, musieli pokonać trzy straszliwe przeszkody po drodze. Rumpelsztyk, pragnąc zdobyć klątwę dla siebie, zmanipulował Cruellę de Mon, Czarownicę i Ursulę tak, aby mu pomogły, oferując im szczęśliwe zakończenia. Cruella wykonała pierwsze zadanie, przeganiając za pomocą magii perswazji hordę jadowitych skarabeuszy. Po tym grupa dotarła do komory z kryształową kulą otoczoną ogniem. Czarownicy udało się pochłoną płomienie dzięki swojej smoczej naturze. Ursula natomiast podała swymi mackami samą klątwę Rumpelsztykowi. Gdy kula trafiła w ręce Mrocznego, spod skał wyłonił się Czarnobóg. Rumpelsztyk wyjaśnił Królowym Ciemności jego upodobania i odszedł, zamykając za sobą ogromne drzwi. Demon spośród trójki złoczyńców skupił swoją uwagę na Czarownicy, w tym czasie Cruella i Ursula wspięły się po skałach, aby uciec potworowi. Gdy kobiety były bezpieczne i pewne, że Czarnobóg ich nie dosięgnie, Ursula chwyciła mackami Czarownicę i przeniosła do siebie i Cruelli. Nie mogąc dotrzeć do intruzów, demon popatrzył się na nich swoimi świecącymi oczami i wydał gniewny ryk.[1]

Ciekawostki Edytuj

  • Łysa Góra oparta jest na lokalizacji o tej samej nazwie z filmu Fantazja Disneya.
  • Łysa Góra jest także oparta na prawdziwej górze na terenie Idaho.

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Edward Kitsis, Adam Horowitz (scenariusz) & Jon Amiel (reżyseria). (1 marca 2015). "Ciemność na skraju miasta". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 13.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.