FANDOM


Poniżej znajduje się lista pobocznych miejsc w Agrabahu, pojawiających się w serialach Dawno, dawno temu oraz Once Upon a Time in Wonderland. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat głównych lokalizacji, zobacz odpowiednią kategorię.

Lista pobocznych miejsc Edytuj

Chata Aladyna została wspomniana w odcinku Niezwykłe miejsce szóstego sezonu serialu Dawno, dawno temu. Położona jest w stolicy Agrabahu i to tutaj mieszkał Aladyn przed opuszczeniem królestwa.
Dom Ulimy pojawia się po raz pierwszy w odcinku Bad Blood serialu Once Upon a Time in Wonderland. Znajduje się na obrzeżach dolnego Agrabahu i jest domem uzdrowicielki Ulimy oraz jej syna, Dżafara. Kiedy Ulima była na łożu śmierci, wyjawiła Dżafarowi prawdę o jego pochodzeniu i dała mu pierścień, aby pokazał go sułtanowi jako dowód, że jest jego synem.
Wx07 Ulima house
Drugi dom Amary pojawia się po raz pierwszy w odcinku The Serpent serialu Once Upon a Time in Wonderland. Jest domem Amary, położonym na obrzeżach dolnego Agrabahu. To tutaj Dżafar poprosił ją, by ta nauczyła go magii.
Wx04 Agrabah daylight
Pałac dolnego Agrabahu pojawia się po raz pierwszy w odcinku Trust Me serialu Once Upon a Time in Wonderland. Położony jest w dolnym Agrabahu i jest domem sułtana i jego syna, Mirzy.
Wx02 Agrabah
Pałac stolicy Agrabahu pojawia się po raz pierwszy w odcinku Uliczne szczury szóstego sezonu serialu Dawno, dawno temu. Znajduje się w stolicy Agrabahu i jest domem sułtana i jego córki, Dżasminy.
6x05 Agrabah Palace
Pierwszy dom Amary pojawia się po raz pierwszy w odcinku Dirty Little Secrets serialu Once Upon a Time in Wonderland. Znajdował się w dolnym Agrabahu i był domem Amary i jej trzech synów: Cyrusa, Taja i Rafiego. Został spalony przez człowieka, którego Cyrus oszukał w grze hazardowej. W tym czasie Amara była w środku, przez co została poważnie poparzona.
Wx10 Burning home
Pracownia kowala pojawia się po raz pierwszy w odcinku The Serpent serialu Once Upon a Time in Wonderland. Znajduje się na rynku w dolnym Agrabahu. To tutaj młody Dżafar pracował dla kowala po tym, jak jego ojciec, sułtan, próbował go zabić.
Wx04 Blacksmith
Pustynna kryjówka pojawia się po raz pierwszy w odcinku Wybawca szóstego sezonu serialu Dawno, dawno temu. To tutaj Wyrocznia opiekowała się Aladynem, który doświadczał tajemniczych efektów ubocznych bycia Wybawicielem.
6x01 Desert hideuot
Rynek dolnego Agrabahu pojawia się po raz pierwszy w odcinku Trust Me serialu Once Upon a Time in Wonderland. Tutaj znajdują się warsztat kowala i sklep Farzeena Shahmeda. Na rynku młody Dżafar widział, jak czarodziejka Amara wzbudzała strach w ludziach swoją obecnością.
Wx04 Marketplace
Rynek stolicy Agrabahu pojawia się po raz pierwszy w odcinku Uliczne szczury szóstego sezonu serialu Dawno, dawno temu. To tutaj Aladyn był świadkiem terroryzowania grupy złodziei przez Dżafara, który za karę zamienił ich w szczury. Tutaj także Aladyn po raz pierwszy spotkał Dżasminę.
6x05 Agrabah Market
Sklep Farzeena Shahmeda pojawia się po raz pierwszy w odcinku Trust Me serialu Once Upon a Time in Wonderland. Jest to sklep prowadzony przez Farzeena Shahmeda, w którym mężczyzna sprzedaje szaliki. Dżafar, podejrzewając, że jego właściciel posiada dżina, zażądał, aby Farzeen oddał mu go. Mężczyzna jednak wykorzystał swoje ostatnie życzenie, aby wysłać Cyrusa w odległe miejsce, po czym został zamordowany przez Dżafara.
Wx02 Farzeen Shahmed shop
Tawerny pojawiają się w serialu Once Upon a Time in Wonderland. W odcinku Dirty Little Secrets Cyrus grał w karty w jednej z tawern i wygrał, oszukując. Inna tawerna pojawiła się w odcinku The Serpent, kiedy Dżafar przybył do niej, aby zdobyć dżina należącego do lokalnego barmana.
Wx10 Tavern
Wielkie Diuny zostały wspomniane w odcinku Głębokie wody szóstego sezonu serialu Dawno, dawno temu. Po tym, jak karawana Dżasminy przeszła przez gwałtowną burzę piaskową, musiała minąć Wielkie Diuny, po czym odkryła, że Agrabah zniknął.

Wschodnie prowincje

Wschodnie prowincje zostały wspomniane w odcinku Uliczne szczury szóstego sezonu serialu Dawno, dawno temu. Dżasmina powiedziała Aladynowi, że Dżafar został zauważony w tym regionie po ucieczce ze stolicy.
Zatoka Agrabahu to obszar morski wspomniany w odcinku Niezwykłe miejsce szóstego sezonu serialu Dawno, dawno temu.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.