FANDOM


Podróżuję między światami. Ten świat też istnieje poza czasem.

Anglia z lat 20. XX wieku to jeden ze światów pojawiających się w serialu Dawno, dawno temu. Debiutuje w odcinku Współczucie dla de Vil czwartego sezonu.

Historia Edytuj

Przed pierwszą klątwą Edytuj

Niewiele wiadomo na temat Anglii z 1920 roku, oprócz tego, że był to jeden ze światów, które Autor, Isaac Heller, odwiedził podczas poszukiwań "dobrej historii". Słynna trenerka psów, Madeline, ukrywała swoją córkę Cruellę przed światem, zamykając ją na poddaszu po tym, jak dziewczyna otruła swojego ojca i dwóch kolejnych ojczymów. Isaac, udając dziennikarza, nalegał, by Madeline opowiedziała mu swoją historię, zwłaszcza, że była sławną treserką. Kiedy zauważył portrety trzech mężczyzn w jej domu, zapytał, czy jest wdową, czy też rozwódką. To rozgniewało kobietę, która wyrzuciła mężczyznę z domu. Z okna zauważyła go Cruella, która zgodziła się opowiedzieć mu upragnioną opowieść, jeżeli pomoże jej w ucieczce. Razem udali się do klubu nocnego, gdzie kobieta wyznała, że to jej matka zabiła trzech swoich mężów. Zauroczony Cruellą, Isaac opowiedział jej o tym, że posiada magiczne pióro, za pomocą którego napisane przez niego historie stają się rzeczywistością. Prosząc ją, by uciekła z nim, mężczyzna dał jej moc kontrolowania zwierząt, po czym kobieta udała się do domu, aby po raz ostatni stawić czoła matce. Tymczasem Madeline ujawniła Isaacowi prawdę o swojej córce, mężczyzna jednak nie wierzył jej, dopóki nie odkrył, że Cruella ukradła jego pióro. Po tym, jak Cruella zabiła matkę, Isaac odzyskał przedmiot i za jego pomocą odebrał kobiecie możliwość zabicia kogokolwiek.[1]

Miejsca Edytuj

Murray's Club pojawia się po raz pierwszy w odcinku Współczucie dla de Vil. Jest to klub nocny znajdujący się na Beak Street w Londynie, który odwiedzili Cruella de Mon i Isaac Heller.
4x19 Restaurant
Posiadłość rodziny de Mon pojawia się po raz pierwszy w odcinku Współczucie dla de Vil. To dom, w którym mieszkali Cruella de Mon, Madeline oraz jej trzech zmarłych mężów.
4x19 De Vil mansion

Postacie Edytuj

Mieszkańcy Edytuj

Goście Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Anglia z lat 20. XX wieku oparta jest na Anglii z powieści 101 dalmatyńczyków.
  • Na stole w pokoju Cruelli zauważyć można słownik z Uniwersytetu Oksfordzkiego z Anglii z lat 20. XX wieku.
  • Ten świat jest odrębny od Świata Bez Magii i Wiktoriańskiej Anglii i istnieje poza czasem.[1]
  • Murray's Club był prawdziwym klubem nocnym mieszczącym się na Beak Street w Londynie, który został otwarty w 1913 roku, a zamknięty w 1975 roku.

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 David H. Goodman, Jerome Schwartz (scenariusz) & Romeo Tirone (reżyseria). (19 kwietnia 2015). "Współczucie dla de Vil". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 19.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.