FANDOM


Fanon Ten blog użytkownika jest częścią fanonu Dawno, dawno temu Wiki. Informacje tutaj zawarte mogą, lecz nie muszą pokrywać się z wydarzeniami z serialu.
Edycja tej strony, prócz poprawek estetycznych i ortograficznych, bez zgody użytkownika jest zabroniona.

Kamień Snów — magiczny artefakt wymyślony przez Rafiego862.

Moce i umiejętności

Kamień Snów to niezwykle potężny antyczny przedmiot przypominający świecącą na fioletowo skałę, który potrafi spełnić dowolne życzenie osoby o czystym sercu. Jest to jedyny przedmiot, którego magia nie ma ceny, a możliwości są nieograniczone.

Historia

Kamień Snów powstał ponad 50.000 lat temu w Krainie Baśni, kiedy odłam kosmicznego meteoru (znany później Meteorem Snów, który raz na 100.000 lat pojawia się nad obecnym królestwem Roszpunki) trafił do atmosfery i rozbił się w pobliżu rzeki.

Został odnaleziony przez ówczesnego władcę władającego całą Krainą Baśni, który odkrył także jego magiczne zdolności. Dzięki mocy kamienia, królowi udało się zakończyć wojnę z połączonymi siłami ogrów i wilkołaków poprzez zesłanie na całe tereny swojego świata deszczu meteorów. Aby zapobiec podobnym wojnom w przyszłości, zażyczył sobie pojawienia podobnych deszczów meteorów, kiedy kolejne wielkie wojny będą zagrażać ludzkości. Działając pod wpływem emocji, władca nie pomyślał o konsekwencjach swojego życzenia, przez co zgładził także prawie wszystkich swoich poddanych. Sam król został zabity przez tych, co przeżyli zagładę.

Osoby te (zwane później Obrońcami Kamienia) postanowiły czuwać i bronić niebezpiecznego artefaktu. Przez kolejne tysiąclecia udało im się przywrócić populację w Krainie Baśni.

Po 20.000 latach od "końca świata", zaczęto przeczuwać kolejną wielką wojnę, która mogłaby zagrozić ludzkości. Obrońcy Kamienia postanowili więc pozbyć się kamienia, mając nadzieję, że jeżeli nie będzie istniał, jego magia straci moc. Gdy nie udało się go zniszczyć za pomocą siły fizycznej oraz magii, ludzie popadli w panikę. Wtedy zjawił się Dieagon (potomek tego, który zabił króla) z magiczną fasolą. Udało mu się otworzyć portal, wysyłając Kamień Snów do innego świata, tym samym ratując Krainę Baśni.

Po dzisiejszy dzień nie wiadomo, gdzie i w jakim świecie znajduje się Kamień Snów.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.