FANDOM


Szablon:Ikony

W każdej chwili mogę zażądać spłaty długu i odebrać ci dziecko. Każda magia ma swoją cenę. Twoją, Mroczny, jest praca dla mnie.
"Diabelskie nasienie" to czternasty odcinek piątego sezonu serialu Dawno, dawno temu. Jego premiera w Stanach Zjednoczonych odbyła się 20 marca 2016 roku na kanale ABC, a w Polsce 27 marca 2016 roku na kanale FOX Polska.

Opis Edytuj

Hades grozi, że skaże Haka na potępienie w Rzece Zagubionych Dusz, ponieważ ten odmawia wybrania trojga swoich przyjaciół, którzy będą musieli pozostać w Podziemiu. Tymczasem Gold nagle wyraża chęć pomocy Emmie, Śnieżce, Davidowi, Reginie, Robinowi oraz Henry’emu w uratowaniu Haka, aby samemu móc powrócić do domu, do Belle. Jednak żeby tak się stało, musi odnaleźć w Podziemiu swoją byłą żonę Milah i poprosić ją o pomoc. W retrospekcji z Krainy Baśni, Rumpelsztyk i Milah stają w obliczu śmiertelnego kryzysu, związanego z ich synem, Baelfirem. Sytuacja zmusi Rumpelsztyka do zawarcia układu, który nie da mu spokoju.

Streszczenie Edytuj

To streszczenie jest niekompletne! Uprzejmie prosimy o pomoc w edytowaniu i dokończeniu tego zestawienia.

Obsada Edytuj

W rolach głównych
Gościnnie
Pozostali członkowie obsady
 • Gavin Cooke jako pijany prostak
 • Dean Petriw jako młody Baelfire

Usunięte sceny Edytuj

"Zablokowana magia" (scena nr 10)
W mieszkaniu Mary Margaret w Podziemiu, Regina martwi się, gdyż nie jest w stanie używać tu swoich mocy. Robin próbuje ją pocieszyć i życzy jej powodzenia, całując ją na szczęście. Po chwili pojawia się Emma. Mężczyzna również i jej życzy powodzenia w ocaleniu Haka, po czym wychodzi na prośbę Swan, aby przynieść coś do jedzenia. Regina zapewnia Emmę, że odzyska magię i pomoże jej i Killianowi, dzieląc serce Emmy na pół. Mills wyraża poczucie winy w stosunku do wszystkich morderstw, które popełniła. Po chwili wywiązuje się rozmowa dotycząca Daniela i Neala. Emma opowiada o wizji, w której widziała Neala podczas wędrówki do Podziemia, po czym przyznaje, że był on jej pierwszą miłością i że nadal czuje się źle, że nie mogła go uratować. Twierdzi również, że powodem niedziałającej magii Reginy jest jej przywiązanie do Daniela, dlatego też proponuje jej odwiedzić grób jej ukochanego.
"Ponowne zjednoczenie" (scena nr 23A)
Po uratowaniu Haka, Emma pomaga mu w dostaniu się na łódź, którą opuszczą Rzekę Zagubionych Dusz. Podczas wędrówki przez jaskinię para zatrzymuje się na chwilę. Kobieta daje ukochanemu jego hak, po czym ruszają dalej.

Ciekawostki Edytuj

 • Karta tytułowa przedstawia Haka zwisającego z łańcucha (zobacz zdjęcie
  5x14 Title card
  ).
 • Ulubioną sceną Jane Espenson była rozmowa pana Golda i Milah na łodzi.
 • Kiedy Cruella mówi o swoich futrach, wspomina matkę Bambiego z filmu Bambi Disneya.
 • Napis na bramie - "Abandon all hope, ye who enter here" - jest odniesieniem do poematu Boska komedia Dantego Alighieri.
 • Pod koniec odcinka okazuje się, że Belle jest w ciąży. Podczas zdjęć do piątego sezonu Emilie de Ravin była w ciąży, a 12 marca 2016 roku urodziła córkę.
 • Wspomniane w tym odcinku rzeki Styks i Kokytos są nawiązaniem do dwóch z pięciu rzek, które według greckiej mitologii przepływają przez Hades.
 • Scena, w której Hades informuje Golda, że zabierze jego nienarodzone dziecko, jest nawiązaniem do baśni Titelitury braci Grimm.

Chronologia wydarzeń Edytuj

Powiązania odcinków Edytuj

Produkcja i odbiór Edytuj

Ankieta Edytuj

Jak oceniasz odcinek 5x14: "Diabelskie nasienie"?
 
0
 
0
 
0
 
0
 
2
 

Ankieta stworzona dnia sty 15, 2017, o godzinie 10:42.
Oddanych głosów: 2

Wideo Edytuj

Zobacz też Edytuj

LISTA ODCINKÓW SEZONU 5

SP. "Dark Swan Rises"
1. "Mroczna Emma"
2. "Cena"
3. "Stolica Zguby"
4. "Rozbite królestwo"
5. "Łapacz snów"
6. "Niedźwiedź i łuk"
7. "Nimue"

8. "Narodziny"
9. "Król Niedźwiedź"
10. "Złamane serce"
11. "Łabędzi śpiew"
12. "Dusze tych, którzy odeszli"
13. "Zachody miłosne"
14. "Diabelskie nasienie"
15. "Bracia Jones"

16. "Nasz upadek"
17. "Jej przystojny bohater"
18. "Rubinowe pantofelki"
19. "Siostry"
20. "Ognisty ptak"
21. "Ostatnie namaszczenie"
22. "Tylko Ty"
23. "Nieopowiedziana historia"

Sezony: Sezon 1 | Sezon 2 | Sezon 3 | Once Upon a Time in Wonderland | Sezon 4 | Sezon 5 | Sezon 6 | Sezon 7

Przypisy Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.