FANDOM


Myślisz, że możesz nami pomiatać, kobieto?
Edgar do Mulan.[1]
Edgar to postać pojawiająca się w serialu Dawno, dawno temu. Debiutuje w odcinku Król Niedźwiedź piątego sezonu. W jego rolę wciela się Richard Stroh.

Historia Edytuj

Przed trzecią klątwą Edytuj

Edgar przebywał w jednej z tawern w DunBroch, kiedy przybyła do niego Mulan. Kobieta, działając wówczas jako windykatorka długów, zażądała od niego pieniędzy w imieniu swojego szefa, od którego mężczyzna otrzymał pięć beczek whisky. Edgar nie chciał zapłacić, gdyż obiecano mu dwa razy więcej. Mulan wyjawiła, że jej zleceniodawca zmienił zdanie, i zagroziła mężczyźnie, że jeśli ten nie odda jej pieniędzy, sama je weźmie. Edgar pchnął ją twierdząc, że kobieta nie będzie nim pomiatać. Następnie powtórzył to, mimo ostrzeżeń Mulan, rozpoczynając bójkę, do której zaangażował także dwóch swoich przyjaciół. Kobiecie z łatwością udało się pokonać jego pomocników, a następnie stanęła z nim do walki na miecze. Kiedy Edgar próbował ją zaatakować, został przybity do ściany przez strzałę z łuku, która trafiła go w rękę. Osobą za to odpowiedzialną okazała się Merida, która przybyła do tawerny, prosząc Mulan o pomoc. Następnie Mulan uderzyła Edgara w twarz, przewracając go.[1]

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Andrew Chambliss (scenariusz) & Geofrey Hildrew (reżyseria). (15 listopada 2015). "Król Niedźwiedź". Dawno, dawno temu. Sezon 5. Odcinek 9.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.