FANDOM


Według legendy jaskinia Meduzy jest niedaleko.
Jaskinia Meduzy to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się w serialu Dawno, dawno temu. Debiutuje w odcinku Nowa Nibylandia trzeciego sezonu.

Historia Edytuj

Przed pierwszą klątwą Edytuj

Kiedy Zła Królowa wtargnęła na królewski ślub i zagroziła obecnym tam zebranym, Śnieżka zaczęła martwić się o swoją przyszłość. Ze względu na zbliżający się miesiąc miodowy, Książę próbował uspokoić ukochaną, by przez najbliższy czas odłożyła groźbę królowej na dalszy plan. Śnieżka niechętnie zgodziła się na spędzenie miesiąca miodowego, lecz udało jej się przekonać Davida na wyjazd do starego pałacu letniskowego jej rodziców, gdzie w pobliskiej jaskini żyła Meduza - stworzenie, które mogłoby pomóc pokonać Reginę. Śnieżka miała zamiar odciąć jej głowę tak, aby Regina spojrzała w jej oczy i zamieniła się w kamień.[1]

Kiedy Śnieżka potajemnie planowała udać się do jaskini Meduzy, Książę znalazł ją, ale zamiast zatrzymać ukochaną, dołączył do niej, wiedząc, że to jedyny sposób, aby jego żona była zadowolona. Podczas walki z bestią, David został zamieniony w kamień, przypadkowo patrząc w oczy Meduzy. Regina wykorzystała odbicie w tarczy, aby ukazać się rywalce, stwierdzając, że sama rujnuje własne szczęśliwe zakończenie, a ona nie musi nic robić. Widząc tarczę, Śnieżka wpadła na pomysł. Wykorzystując odbicie w tarczy zmusiła Meduzę, aby spojrzała na siebie, przez co sama zamieniła się w kamień. Kiedy gorgona została pokonana, Książę wrócił do normalności. Niestety, śmierć Meduzy spowodowała, że plan Śnieżki nie powiódł się.[1]

Ciekawostki Edytuj

  • W jaskini Meduzy panują bardziej mieszkalne warunki niż w zwykłej jaskini. Wejście jest przyozdobione kolumnami, które można zauważyć również wewnątrz. Dodatkowo podłoga wyłożona jest zdobionymi kafelkami i dywanami.

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 Andrew Chambliss (scenariusz) & Ron Underwood (reżyseria). (8 grudnia 2013). "Nowa Nibylandia". Dawno, dawno temu. Sezon 3. Odcinek 10.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.