FANDOM


Poniżej znajduje się lista pobocznych postaci z Krainy Czarów, pojawiających się w serialu Once Upon a Time in Wonderland. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat głównych i ważniejszych bohaterów, zobacz odpowiednią kategorię.

Lista pobocznych postaci Edytuj

Biały Rycerz

Biały Rycerz to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Dirty Little Secrets. W jego rolę wcielił się Benjamin Wilkinson. Obecnie żyje.
Wx10 White Knight
Biały Rycerz strzegł dwoje drzwi, w tym jedne prowadzące do Studni Cudów. Pozwalał przejść przez nie osobom, które wybiorą odpowiednie drzwi poprzez odgadnięcie jego zagadki. Alicja zdała sobie sprawę, że mężczyzna kłamie, odpowiadając na pytania "tak" lub "nie", i tym samym odkryła, że to lewe drzwi prowadzą do studni.

Chłop

Chłop to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku The Serpent. W jego rolę wcielił się Peter Hall. Obecnie żyje.
Wx04 Citizens

Chłopka

Chłopka to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawiła się po raz pierwszy w odcinku Nothing to Fear. W jej rolę wcieliła się Kate Bateman. Obecnie żyje.
Wx09 Peasant
Należała do grupy chłopów, którzy porwali Czerwoną Królową. Podczas gdy ich zakładniczka była nieprzytomna, przywódca chłopów zabrał jej drogocenną biżuterię z zamiarem sprzedania jej. Gdy królowa ocknęła się, chłopi oskarżyli ją o to, że nie interesowała się ich losem i pozwoliła dzikim stworom napaść na ich tereny. Zamierzali ją skrzywdzić, ale z pomocą kobiecie nadeszli Alicja i Cyrus. Następnie chłopi przywiązali całą trójkę do słupów, aby zostali pożarci przez świszczury.

Córka Białego Królika

Córka Białego Królika to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawiła się po raz pierwszy w odcinku Home. Jest to postać wygenerowana komputerowo, a głosu udzieliła jej nieznana aktorka. Obecnie żyje.
Wx08 Rabbit children
Dziewczynka, razem z matką i bratem, została uprowadzona przez Czerwoną Królową i ukryta w starym wagonie. W ten sposób królowa zmusiła Białego Królika do posłuszeństwa i wykonywania jej rozkazów, grożąc skrzywdzeniem jego rodziny. Kiedy królik wyjawił prawdę Alicji i Willowi, kobieta i mężczyzna pomogli mu uwolnić bliskich. Później, ze względów bezpieczeństwa, pani Królik zabrała swoje dzieci do domu swej matki.

Dama 1

Dama to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawiła się po raz pierwszy w odcinku Heart of Stone. W jej rolę wcieliła się Rebecca Strom. Obecnie żyje.
Wx05 Lady
Dama była gościem na królewskim bankiecie w zamku Czerwonego Króla. Z jej karocy Anastazja ukradła suknię, w której pojawiła się na balu. Kiedy Will został schwytany za posiadanie fałszywych zaproszeń, dama zdała sobie sprawę, że suknia noszona przez Anastazję należy do niej i ze złością stwierdziła, że została okradziona.

Dama 2

Dama to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawiła się po raz pierwszy w odcinku Heart of Stone. W jej rolę wcieliła się Julie Lynn Mortensen. Obecnie żyje.
Wx05 Lady 2
Dama była gościem na królewskim bankiecie w zamku Czerwonego Króla. Podczas balu komplementowała suknię innej damy, kiedy Anastazja przechodziła obok nich i podsłuchała ich rozmowę. Będąc pod wrażeniem ich sposobu mówienia, Anastazja próbowała naśladować ich ton głosu, chcąc sprawić wrażenie, iż pochodzi z wyższej warstwy społecznej.

Dama 3

Dama to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawiła się po raz pierwszy w odcinku Heart of Stone. W jej rolę wcieliła się Vanessa Walsh. Obecnie żyje.
Wx05 Lady 3
Dama była gościem na królewskim bankiecie w zamku Czerwonego Króla. Podczas balu rozmawiała z inną damą, kiedy Anastazja przechodziła obok nich i podsłuchała ich rozmowę. Będąc pod wrażeniem ich sposobu mówienia, Anastazja próbowała naśladować ich ton głosu, chcąc sprawić wrażenie, iż pochodzi z wyższej warstwy społecznej.

Ghazi

Ghazi to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Who's Alice. W jego rolę wcielił się Hesham Hammoud. Obecnie żyje.
Wx06 Ghazi

Isabella

Isabella to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawiła się po raz pierwszy w odcinku Nothing to Fear. W jej rolę wcieliła się nieznana aktorka. Obecnie żyje.
Wx09 Drinking beer
Gdy flakon Willa został znaleziony przez Lizard, kobieta oddała mu jedno ze swoich życzeń. Mężczyzna użył go, aby dać darmowe piwo wszystkim mieszkańcom wioski. Isabella była jednym z mieszkańców, którzy dopingowali go i zachęcali do wypicia całego kufla piwa, po czym wszyscy świętowali. Will żartobliwie powiedział Isabelli, że jest niezwykle skandaliczna.

Kapitan gwardii

Kapitan gwardii to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku To Catch a Thief. W jego rolę wcielił się Dan Payne. Obecnie żyje.
Wx12 Captain of the Guard

Kat

Kat to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku The Serpent. W jego rolę wcielił się Kevin Blatch. Obecnie żyje.
Wx04 Executioner
Kat, ubrany w maskę i strój, został wezwany, by zabić Willa, który został skazany na śmierć przez Czerwoną Królową. Jako że wydarzenie to miało odbyć się publicznie, egzekutor zrobił pokaz dla widowni, używając ostrza, aby przeciąć arbuza na pół. Zanim jednak udało mu się stracić mężczyznę, Alicja obezwładniła go i ukradła mu ubranie, aby przebrać się za niego i ocalić przyjaciela.

Łowca dżinów

Łowca dżinów to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Home. W jego rolę wcielił się Darren Shahlavi. Obecnie żyje.
Wx08 Genie Hunter
Łowca dżinów i jego dwaj towarzysze wyśledzili Cyrusa z zamiarem złapania go i wykorzystania do spełnienia swoich życzeń. Kiedy otoczyli mężczyznę, dżin wdał się z nimi w rozmowę, obiecując zabrać ich do miejsca ukrycia swojej lampy, podczas gdy Alicja w ukryciu dobyła swój miecz i zaatakowała z zaskoczenia. Ostatecznie Alicji i Cyrusowi udało się pokonać łowców, którzy uciekli po przegranej.

Mięśniak

Mięśniak to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Heart of the Matter. W jego rolę wcielił się Trevor Lerner. Obecnie żyje.
Wx11 Burly Guy

Mieszczan

Mieszczan to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Trust Me. W jego rolę wcielił się Gerry Rousseau. Obecnie nie żyje.
Wx02 Townsperson 2

Mieszczanka

Mieszczanka to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawiła się po raz pierwszy w odcinku Trust Me. W jej rolę wcieliła się Sarah Hayward. Obecnie nie żyje.
Wx02 Townsperson 1

Nazim

Nazim to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Forget Me Not. W jego rolę wcielił się Mark Acheson. Obecnie żyje.
Wx03 Nazim
Po ujrzeniu Willa, Nazim zażądał od niego zwrotu pieniędzy, które jest winny mu, a także wielu innym ludziom. Wściekły tłum wyciągnął miecze i postanowił walczyć z mężczyzną, lecz Gąsienica zatrzymał ich i kazał im odejść.

Obywatelka

Obywatelka to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawiła się po raz pierwszy w odcinku The Serpent. W jej rolę wcieliła się Alicia Thorgrimmsson. Obecnie żyje.
Wx04 Citizens

Pijany strażnik

Pijany strażnik to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku The Serpent. W jego rolę wcielił się Christian Bower. Obecnie żyje.
Wx04 Drunken Guard
Pijany strażnik na rozkaz Dżafara pilnował jego więźnia, Cyrusa. Kiedy ten błagał o resztki jedzenia, gdyż nie jadł przez kilka dni, strażnik złagodniał i rzucił mu kość, którą następnie mężczyzna przełamał na dwie części i zaczął rzeźbić w ich spiczastych końcach. Gdy Dżafar przejął zamek Czerwonej Królowej, strażnik nadal dla niego pracował. Dostarczył swojemu pracodawcy informacji o Amarze.[1][2]

Przywódca chłopów

Przywódca chłopów to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Nothing to Fear. W jego rolę wcielił się Paul Moniz de Sá. Obecnie żyje.
Wx09 Peasant Ringleader
Stał na czele chłopów, którzy porwali Czerwoną Królową. Podczas gdy ich zakładniczka była nieprzytomna, mężczyzna zabrał jej drogocenną biżuterię z zamiarem sprzedania jej. Gdy królowa ocknęła się, chłopi oskarżyli ją o to, że nie interesowała się ich losem i pozwoliła dzikim stworom napaść na ich tereny. Zamierzali ją skrzywdzić, ale z pomocą kobiecie nadeszli Alicja i Cyrus. Następnie chłopi przywiązali całą trójkę do słupów, aby zostali pożarci przez świszczury.

Stangret

Stangret to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Heart of Stone. W jego rolę wcielił się Richard Meen. Obecnie żyje.
Wx05 Coachman
Stangret dostarczał na swoim powozie żywność do zamku Czerwonego Króla z okazji zbliżającego się balu. Po drodze spotkali go Anastazja i Will, którzy poczuli zapach przewożonego jedzenia. Kobieta i mężczyzna postanowili wkraść się do zamku jako goście, aby dostać darmowy posiłek.

Stary domokrążca

Stary domokrążca to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Who's Alice. W jego rolę wcielił się John R. Taylor. Obecnie żyje.
Wx06 Old Peddler

Strażnik

Strażnik to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Nothing to Fear. W jego rolę wcielił się Justin Sproule. Obecnie nie żyje.
Wx09 Decapitation

Strażnik Dżafara (Heart of the Matter)

Strażnik Dżafara to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Heart of the Matter. W jego rolę wcielił się Chad Riley. Obecnie żyje.
Wx11 Guard

Strażnik Dżafara (To Catch a Thief)

Strażnik Dżafara to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku To Catch a Thief. W jego rolę wcielił się Reese Alexander. Obecnie żyje.
Wx12 Angry guard

Strażnik Dżafara #2 (To Catch a Thief)

Strażnik Dżafara to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku To Catch a Thief. W jego rolę wcielił się Paul Tryl. Obecnie żyje.
Wx12 Guard

Strażnik króla

Strażnik króla to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Heart of the Matter. W jego rolę wcielił się Trevor Lerner. Obecnie żyje.
Wx11 King's guard

Strażnik pałacowy

Strażnik pałacowy to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Heart of Stone. W jego rolę wcielił się Garrett Black. Obecnie żyje.
Wx05 Anastasia and guard

Strażnik Żabrołaka

Strażnik Żabrołaka to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Nothing to Fear. W jego rolę wcielił się Nels Lennarson. Obecnie nie żyje.
Wx09 Jabberwocky guard
Strażnik pilnował wieży więziennej, w której został uwięziony Żabrołak. Próbował zatrzymać Dżafara przed wejściem, lecz czarownik szybko pozbył się strażnika, zabijając go.

Suseł

Suseł to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Został wspomniany po raz pierwszy w odcinku Down the Rabbit Hole. Obecnie żyje.
Kiedy Alicja powróciła do Krainy Czarów, Biały Królik okłamał ją, mówiąc jej, że razem z Susłem pił herbatkę, kiedy ten opowiedział mu o tym, że widział ukochanego Alicji, Cyrusa, którego uważano za zmarłego.

Syn Białego Królika

Syn Białego Królika to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Home. Jest to postać wygenerowana komputerowo, a głosu udzielił jej nieznany aktor. Obecnie żyje.
Wx08 Rabbit children
Chłopiec, razem z matką i siostrą, został uprowadzony przez Czerwoną Królową i ukryty w starym wagonie. W ten sposób królowa zmusiła Białego Królika do posłuszeństwa i wykonywania jej rozkazów, grożąc skrzywdzeniem jego rodziny. Kiedy królik wyjawił prawdę Alicji i Willowi, kobieta i mężczyzna pomogli mu uwolnić bliskich. Później, ze względów bezpieczeństwa, pani Królik zabrała swoje dzieci do domu swej matki.

Wartownik

Wartownik to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił po raz pierwszy w odcinku And They Lived.... W jego rolę wcielił się Toby Levins. Obecnie nie żyje.
Wx13 Sentry

Wieśniak

Wieśniak to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił po raz pierwszy w odcinku The Serpent. W jego rolę wcielił się Forbes Angus. Obecnie żyje.
Wx04 Villager
Poszukując Willa, Alicja i Lizard zauważyły duży tłum, który zebrał się na jednej z dróg. Alicja spytała wieśniaka, co się dzieje, na co mężczyzna odparł, że odbędzie się egzekucja. Dopiero po przedarciu się przez zebranych kobieta zauważyła plakat zapowiadający wyrok śmierci dla Willa.

Wieśniak (Dirty Little Secrets)

Wieśniak to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił po raz pierwszy w odcinku Dirty Little Secrets. W jego rolę wcielił się Kalvin Olafson. Obecnie nie żyje.
Wx10 Villager

Wrzeszcząca głowa

Wrzeszcząca głowa to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawiła po raz pierwszy w odcinku Forget Me Not. W jej rolę wcielił się Aaron Harrison. Obecnie żyje.
Wx03 Screaming Head
Jest to człowiek, który raz złamał umowę z Gąsienicą i za karę jego głowa została oddzielona od ciała. Kiedy Will chciał pomóc Alicji znaleźć niezaposupeł będący w posiadaniu Grendela, Gąsienica wysłał go, aby zdobył dla niego ten przedmiot. Ostrzegł go, że jeżeli zachowa supeł dla siebie, zemści się na nim, gotując mu los gorszy od śmierci. Aby to udowodnić, Gąsienica pokazał mu odciętą głowę mężczyzny, która krzyczała z bólu.

Złodziej 1

Złodziej to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił po raz pierwszy w odcinku Who's Alice. W jego rolę wcielił się Kerry van der Griend. Obecnie żyje.
Wx06 Thief 1

Złodziej 2

Złodziej to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawił po raz pierwszy w odcinku Who's Alice. W jego rolę wcielił się Sean Owen Roberts. Obecnie żyje.
Wx06 Thief 2

Żona Grendela

Żona Grendela to postać z serialu Once Upon a Time in Wonderland, pochodząca z Krainy Czarów. Pojawiła się po raz pierwszy w odcinku Forget Me Not. W jej rolę wcieliła się Catherine Michaud. Obecnie nie żyje.
Wx03 Young woman
Jest to zmarła żona Grendela. Para wiodła szczęśliwe życie, a po śmierci kobiety smutek mężczyzny po jej stracie doprowadził do tego, że ukradł niezaposupeł, aby przypominać sobie o niej.
Jeśli szukasz głównych postaci z Krainy Czarów, zobacz tę kategorię.

Przypisy Edytuj

  1. Jan Nash (scenariusz) & Ralph Hemecker (reżyseria). (7 listopada 2013). "The Serpent". Once Upon a Time in Wonderland. Odcinek 4.
  2. Edward Kitsis, Adam Horowitz, Zack Estrin (scenariusz) & Kari Skogland (reżyseria). (3 kwietnia 2014). "And They Lived...". Once Upon a Time in Wonderland. Odcinek 13.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.