FANDOM


Nie boję się twojego ojca. Nie dasz mnie skrzywdzić.
Morraine do Baelfire'a.[1]
Morraine to postać pojawiająca się w serialu Dawno, dawno temu. Debiutuje w odcinku Zrozpaczone dusze pierwszego sezonu. W jej rolę wciela się Conner Dwelly.

Historia Edytuj

Przed pierwszą klątwą Edytuj

W dniu czternastych urodzin, Morraine osiągnęła odpowiedni wiek, aby stać się żołnierzem i brać udział w wojnie z ogrami. Wówczas przybyli po nią rycerze księcia. Mieszkańcy wioski, w tym Rumpelsztyk i jego syn, Baelfire, z przerażeniem widzieli, jak rodzice Morraine próbowali desperacko zatrzymać przymusowy pobór córki do wojska. Jeden z żołnierzy, Hordor, pozostał jednak niewzruszony i nakazał tajemniczej istocie znanej jako Mroczny podporządkować ich sobie za pomocą magii.[2]

Po tym, jak Rumpelsztyk stał się nowym Mrocznym, powstrzymał wojnę z ogrami, dzięki czemu wszystkie dzieci, które zmuszone zostały do walki, wróciły do domu. Morraine wznowiła swoje życie w wiosce. W przeciwieństwie do innych dzieci, które uciekały ze strachu przed Baelfire'em z powodu reputacji jego ojca, dziewczyna nie widziała w nim ani w Rumpelsztyku zagrożenia. Pozostała przyjaciółką Baelfire'a, twierdząc, że nie boi się jego ojca, a nawet widzi w nim bohatera ze względu na to, co zrobił na polu bitwy, aby zatrzymać ogry. Baelfire opowiedział jej o strasznej potrzebie magii i mocy Rumpelsztyka, więc Morraine zasugerowała, aby udał się do "Reul Ghorm" po pomoc.[1]

Występy Edytuj

Dawno, dawno temu Edytuj

Sezon 1 Edytuj

Ciekawostki Edytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 Jane Espenson (scenariusz) & Paul Edwards (reżyseria). (22 kwietnia 2012). "Powrót". Dawno, dawno temu. Sezon 1. Odcinek 19.
  2. Jane Espenson (scenariusz) & Michael Waxman (reżyseria). (8 stycznia 2012). "Zrozpaczone dusze". Dawno, dawno temu. Sezon 1. Odcinek 8.