FANDOM


Sezon 6 to szósty sezon serialu Dawno, dawno temu, stworzonego przez Edwarda Kitsisa i Adama Horowitza. Powstanie sezonu zostało potwierdzone 3 marca 2016 roku.[1] Filmowanie trwało od 7 lipca 2016 roku do 4 kwietnia 2017 roku.[2][3][4]

Premiera odbyła się 25 września 2016 roku w Stanach Zjednoczonych i 15 stycznia 2017 roku w Polsce odcinkiem Wybawca, a finał nastąpił 14 maja 2017 roku w Stanach Zjednoczonych i 18 czerwca 2017 roku w Polsce dwuczęściowym odcinkiem Ostatnia bitwa.

Streszczenie Edytuj

Storybrooke po raz kolejny staje w obliczu sił ciemności. Złowrogi pan Hyde, teraz oddzielony od doktora Jekylla, sprowadza do miasteczka niespodziewanych gości z Krainy Nieopowiedzianych Historii. Co gorsza, mroczna połowa Reginy - Zła Królowa - wciąż żyje i wypowiada wojnę bohaterom. Tymczasem przeszłość poprzedniego Wybawiciela, Aladyna, ma znaczący wpływ na Emmę, której przyszłość i szczęśliwe zakończenie są zagrożone. Pan Gold ponownie stara się o zdobycie serca Belle i stworzenie rodziny z nią i ich wspólnym dzieckiem. Kiedy do miasta przybywa Czarna Wróżka, rozpoczyna się ostateczna bitwa.

Główna obsada Edytuj

Lista odcinków Edytuj

Tytuł odcinka Data premiery w Polsce Data premiery w USA Nr
"Wybawca"
"The Savior"
15 stycznia 2017 25 września 2016 1
W miarę jak nasi bohaterowie przygotowują się do aresztowania Hyde'a, Emmę zaczynają prześladować tajemnicze wizje, a Storybrooke staje się schronieniem dla uchodźców z Krainy Nieopowiedzianych Historii. Tymczasem Regina i Zelena zamieszkują razem. Rumpelsztyk stara się uwolnić Belle od klątwy wiecznego snu, korzystając z pomocy pewnego nieznajomego. W retrospekcji z Agrabahu, Dżafar konfrontuje biednego Aladyna. Zostaje ujawniona tajemnica dotycząca Wybawiciela.
"Gorzka mikstura"
"A Bitter Draught"
15 stycznia 2017 2 października 2016 2
Gdy do Storybrooke przybywa tajemniczy mężczyzna z Krainy Nieopowiedzianych Historii, który ma przeszłe powiązania ze Złą Królową, David i Śnieżka łączą siły z Reginą, by zneutralizować zagrożenie. Belle prosi Haka o pomoc w znalezieniu bezpiecznego schronienia, ponieważ musi ukryć się przed swoim mężem, panem Goldem. Zła Królowa nadal usiłuje przeciągnąć Zelenę na swoją stronę. Emma zaczyna ponownie chodzić na terapię do Archiego i dzieli się z nim przerażającą wizją przyszłości.
"Drugi pantofelek"
"The Other Shoe"
22 stycznia 2017 9 października 2016 3
Storybrooke nadal przyjmuje nowych przybyszy z Krainy Nieopowiedzianych Historii. Ponownie spotykają się rodziny, przyjaciele, jak również dawno niewidziani wrogowie. Ashley (Kopciuszek) poszukuje swojej przyrodniej rodziny, mając zamiar załatwić z nią niedokończone sprawy, a Emma, Hak i Henry starają się jej pomóc zanim będzie za późno. Tymczasem Regina usiłuje przekupić pana Hyde'a i dowiedzieć się od niego, w jaki sposób pokonać Złą Królową. Śnieżka pomaga doktorowi Jekyllowi w znalezieniu odpowiedniego laboratorium, w którym ten mógłby pracować. David zawiera pakt z Goldem i dostarcza Belle wiadomość w zamian za nową informację na temat swojego ojca. W retrospekcji, Kopciuszek bierze udział w balu i spotyka swojego księcia.
"Dziwny przypadek"
"Strange Case"
22 stycznia 2017 16 października 2016 4
Zła Królowa i Hyde wciąż czynią starania, by wykraść serum doktora Jekylla. Emma nie może doczekać się chwili, w której Hak się do niej wprowadzi. Śnieżka cieszy się na myśl o powrocie do nauczania. Hak usiłuje chronić Belle przed Goldem, który sprawił, że jego żona nie jest w stanie opuścić pirackiego statku. Tymczasem z powrotem w przeszłości, Rumpelsztyk pomaga doktorowi Jekyllowi w zakończeniu pracy nad serum, mogącym rozdzielić osobowość człowieka na dwie – dobrą i złą.
"Uliczne szczury"
"Street Rats"
29 stycznia 2017 23 października 2016 5
W retrospekcji z Agrabahu, księżniczka Dżasmina angażuje Aladyna do pomocy w odzyskaniu tajnej broni, dzięki której można przerwać kontrolę Dżafara nad sułtanem i uratować miasto przed upadkiem. Ich poszukiwania prowadzą do Jaskini Cudów, gdzie Aladyn poznaje swoje przeznaczenie. W Storybrooke, Zła Królowa, chcąc podzielić rodzinę, używa podstępu przeciwko Hakowi, Śnieżce i Davidowi, by zmusić Emmę do ujawnienia swojej tajemnicy. Podczas gdy Zła Królowa rozpieszcza Zelenę, gdzie indziej w miasteczku, Regina i nasi bohaterowie usiłują dowiedzieć się, co stało się z Aladynem.
"Głębokie wody"
"Dark Waters"
29 stycznia 2017 30 października 2016 6
Emma stara się przekonać Aladyna do współpracy z Dżasminą i udzielenia pomocy mieszkańcom Agrabahu. Regina łączy siły ze Śnieżką i Davidem, by uwolnić Archiego z rąk Zeleny. Zła Królowa usiłuje zasiać ziarno podejrzliwości pomiędzy Henrym i Hakiem, mimo ostrzeżeń Golda. Tymczasem w przeszłości, Hak zostaje porwany przez tajemniczego kapitana Nemo, który przetrzymuje go w swojej legendarnej łodzi podwodnej o nazwie Nautilus.
"Bez serca"
"Heartless"
5 lutego 2017 6 listopada 2016 7
W retrospekcji z Zaczarowanego Lasu, zbójniczka Śnieżka robi uniki przed łowcą nagród znanym jako Drwal, podczas gdy pasterz David udaje się w znamienną podróż, by sprzedać swoją rodzinną farmę. W Storybrooke, Zła Królowa grozi, że zniszczy miasteczko i wszystkich jego mieszkańców, o ile Śnieżka i David nie oddadzą swoich serc. W miarę jak Emma, Hak i Henry przygotowują się do obrony Storybrooke, Śnieżka, David i Regina szukają magicznej sadzonki, powstałej dzięki pierwszej iskrze prawdziwej miłości. Regina wykorzystuje rozkwitający romans Golda i Złej Królowej przeciwko nim samym. Zelena oferuje Belle przyjacielską radę.
"Będę Twoim lustrem"
"I'll Be Your Mirror"
12 lutego 2017 13 listopada 2016 8
Emma i Regina wymyślają plan umieszczenia Złej Królowej w więzieniu ich własnego pomysłu. Śnieżka i David przystosowują się do życia bez siebie. Henry nerwowo przygotowuje się do pójścia z Violet na szkolny wieczorek taneczny. Zła Królowa udaje Reginę, by dać chłopcu pewną radę, która może sprowadzić go na manowce. Tymczasem Zelena zgadza się pomóc Belle. Obie proszą Aladyna o wykradzenie Goldowi magicznego przedmiotu, który na zawsze ochroni Belle i jej nienarodzone dziecko.
"Zamienione dzieci"
"Changelings"
19 lutego 2017 27 listopada 2016 9
W retrospekcji z Krainy Baśni, Rumpelsztyk odbiera Jackowi i Jill syna, by wykorzystać go jako przynętę, w celu zwabienia potężnej istoty. Z powrotem w Storybrooke, Gold mówi Złej Królowej, żeby zabiła Zelenę. Podjęta przez nią decyzja na zawsze zmienia jej relacje z siostrą. Belle odkrywa plany Golda związane z ich synem. Przekonuje Haka i Emmę, by pomogli jej w wykradzeniu atramentu z kałamarnicy, dzięki któremu można unieruchomić przeciwnika. W rezultacie, Belle musi ponieść ofiarę, co wpływa na życie wszystkich w Storybrooke. Tymczasem Dżasmina znajduję pustą lampę, w której nie ma dżina i ma nadzieję, że jej użycie uratuje Agrabah. Aladyn znajduje sposób na to, jak stać się jej bohaterem.
"Szkoda, że Cię tu nie ma"
"Wish You Were Here"
26 lutego 2017 4 grudnia 2016 10
Zła Królowa dowiaduje się, że nasi bohaterowie posiadają broń, która jest ją w stanie pokonać. Kradnie Dżasminie magiczną lampę Aladyna i wypowiada swoje życzenie, które może na zawsze wyeliminować Wybawicielkę. Emma znika. Nie chcąc budzić Śnieżki, David łączy siły z Hakiem i Henrym, by powstrzymać Złą Królową w Storybrooke. Regina wyrusza na misję ratunkową. Tymczasem Gold i Belle muszą stawić czoła niespodziewanemu zagrożeniu, które dotyczy ich nowo narodzonego syna.
"Twardsi niż reszta"
"Tougher Than the Rest"
9 kwietnia 2017 5 marca 2017 11
Śnieżka nadal leży uśpiona w Storybrooke. David i Hak ścigają się z czasem, by powstrzymać Gideona zanim ten będzie w stanie skonfrontować się z Emmą. Gideon zaskakuje Belle i Golda, wyznając im, gdzie przebywał podczas swojej nieobecności. Tymczasem Regina ma trudności ze zdaniem sobie sprawy, że każdy, może nawet Robin, ma się lepiej w alternatywnym świecie, gdzie Zła Królowa została pokonana. Emmie udaje się przekonać kogoś znajomego do pomocy jej i Reginie w powrocie do domu oraz odkryć w sobie siłę, by zmienić swój los.
"Morderstwo najgorszego sortu"
"Murder Most Foul"
16 kwietnia 2017 12 marca 2017 12
Zanim zrobi kolejny krok w relacjach z Emmą, Hak chce mieć pewność, że David ujrzy w nim kogoś więcej niż tylko pirata. Więc gdy David prosi go o pomoc w poznaniu prawdy na temat śmierci swojego ojca, Hak się zgadza. Tymczasem Regina pracuje nad przystosowaniem Robina do życia w Storybrooke, ale wkrótce odkrywa, że jej ukochany ma ciemną stronę, która sprawia, że zadanie okazuje się o wiele bardziej skomplikowane niż się tego spodziewała.
"Złowróżbne wzory"
"Ill-Boding Patterns"
23 kwietnia 2017 19 marca 2017 13
Kiedy Gideon wznawia misję, aby zabić Emmę i stać się Wybawicielem, pan Gold chce upewnić się, że czarna magia nie zniszczy jego syna. W tym samym czasie Robin gotowy jest zawrzeć sojusz z każdym, kto pomoże mu uciec od Reginy i ze Storybrooke. Hak zbiera się na odwagę, aby wyjaśnić Emmie pewne sprawy, podczas gdy ona odkrywa, że mężczyzna ma przed nią jakąś tajemnicę. W retrospekcji w Krainie Baśni, legendarny bohater Beowulf skupia swój wzrok na Rumpelsztyku po tym, jak Mroczny używa swoich mocy, aby pokonać ogry i wygrać wojnę na rzecz ludzi.
"Strona 23"
"Page 23"
30 kwietnia 2017 26 marca 2017 14
Wierząc w to, że nie ma miejsca w Storybrooke zarówno dla niej, jak i Reginy, Zła Królowa stara się wyeliminować swoją drugą połówkę, używając Robina do zastawienia pułapki. Hak, zdeterminowany, aby ułożyło mu się z Emmą, zwraca się po radę do swojego starego przyjaciela, kapitana Nemo, ale Gideon niszczy jego plan, zanim podejmie pierwsze kroki w jego realizacji. W retrospekcji z Zaczarowanego Lasu, Zła Królowa dostaje zaskakującą lekcję o prawdziwym źródle swojego nieszczęścia.
"Niezwykłe miejsce"
"A Wondrous Place"
7 maja 2017 2 kwietnia 2017 15
Kiedy Hak zostaje uwięziony w innej krainie z Nautilusem i jego załogą, stara się wrócić do Emmy, zanim Gideon wdroży swój plan w życie. W Storybrooke, Regina i Śnieżka próbują odciągnąć myśli Emmy od zniknięcia Haka. W retrospekcji w Agrabahu, Dżasmina zaprzyjaźnia się z Ariel i wspólnie próbują znaleźć księcia Erica, kiedy zagrożenie ze strony Dżafara rośnie.
"Mały pomocnik matki"
"Mother's Little Helper"
14 maja 2017 9 kwietnia 2017 16
Gold i Belle przekonują Emmę, aby pomogła Gideonowi, tłumacząc, że razem mogą powstrzymać Czarną Wróżkę. Henry doświadcza zaskakującej zmiany w swojej mocy, co zmusza Reginę do pójścia po radę do poprzedniego Autora. W tym czasie, w Krainie Baśni, Hak próbuje wygrać wsparcie starego wroga przez obstawienie jego najbardziej cenionego dobytku w grze w karty. W retrospekcjach, Czarna Wróżka torturuje młodego Gideona z nadzieją, że stanie się on jej idealnym uczniem.
"Przebudzenie"
"Awake"
21 maja 2017 16 kwietnia 2017 17
Wciąż uwięziony w Nibylandii, Hak staje po stronie Tygrysiej Lilii, mając nadzieję, że tym samym odnajdzie drogę do Emmy. Z powrotem w Storybrooke, Regina stara się złamać klątwę snu, pod wpływem której znajdują się David i Śnieżka. Gold odmawia Czarnej Wróżce, co doprowadza oboje do przerażającego impasu. W retrospekcji dowiadujemy się, co poświęcili Śnieżka i David, aby Emma mogła wypełnić swoje przeznaczenie w roli Wybawicielki.
"Tam, gdzie latają drozdy"
"Where Bluebirds Fly"
28 maja 2017 23 kwietnia 2017 18
W retrospekcji, Zelena zaprzyjaźnia się z młodym drwalem, na którego rzucono klątwę. Ten zwraca się do niej o pomoc w znalezieniu nowego serca. Czarodziejka zostaje zmuszona do dokonania wyboru pomiędzy zachowaniem swoich mocy a przyjaźnią z młodzieńcem. Tymczasem w Storybrooke, Zelena postanawia zająć się Czarną Wróżką i ją na dobre powstrzymać, wbrew woli Reginy. Śnieżka i David nie mogą dojść do porozumienia w związku z weselnymi planami Emmy i Haka.
"Czarna wróżka"
"The Black Fairy"
4 czerwca 2017 30 kwietnia 2017 19
W retrospekcji, po tym, jak matka Rumpelsztyka, Fiona, dowiaduje się od jego wróżki chrzestnej, że jego przeznaczenie zostało już przepowiedziane, stara się zrobić wszystko, co w jej mocy, żeby nie doszło ono do skutku. Ostatecznie Fiona będzie musiała podjąć decyzję, która zmieni bieg ich żyć na zawsze. Tymczasem w Storybrooke, Rumpelsztyk staje przed podobnym dylematem.
"Pieśń w twoim sercu"
"The Song in Your Heart"
11 czerwca 2017 7 maja 2017 20
W retrospekcji, Śnieżka i Książę wypowiadają specjalne życzenie, aby ochronić Emmę. W jego wyniku całe królestwo zaczyna śpiewać, co rozjusza Złą Królową. Tymczasem w Storybrooke, Czarna Wróżka ogłasza swoje plany dotyczące rzucenia kolejnej klątwy na miasto, podczas gdy Emma i Hak przygotowują się do ślubu.
"Ostatnia bitwa, część 1"
"The Final Battle, Part 1"
18 czerwca 2017 14 maja 2017 21
Henry budzi się z przeklętym Storybrooke i odkrywa, że ​​Emma znajduje się w szpitalu psychicznym, a Czarna Wróżka jest nową burmistrzynią. Henry próbuje pomóc Emmie odzyskać wspomnienia, podczas gdy Gold stara się dowiedzieć, co naprawdę stało się z Belle. Tymczasem Śnieżka, Książę, Regina, Zelena i Hak zostają uwięzieni w rozpadającej się Krainie Baśni i rozpaczliwie próbują znaleźć sposób, aby zjednoczyć się z Emmą i Henrym.
"Ostatnia bitwa, część 2"
"The Final Battle, Part 2"
18 czerwca 2017 14 maja 2017 22
Henry budzi się z przeklętym Storybrooke i odkrywa, że ​​Emma znajduje się w szpitalu psychicznym, a Czarna Wróżka jest nową burmistrzynią. Henry próbuje pomóc Emmie odzyskać wspomnienia, podczas gdy Gold stara się dowiedzieć, co naprawdę stało się z Belle. Tymczasem Śnieżka, Książę, Regina, Zelena i Hak zostają uwięzieni w rozpadającej się Krainie Baśni i rozpaczliwie próbują znaleźć sposób, aby zjednoczyć się z Emmą i Henrym.

Wideo Edytuj

Ciekawostki Edytuj

Przypisy Edytuj

Zobacz teżEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.