Dawno, dawno temu Wiki
Advertisement

Shadow of the Queen to oficjalna kanoniczna[1] powieść graficzna związana z serialem ABC Dawno, dawno temu. Została wydana 3 września 2013 roku w języku angielskim. W języku polskim nie ukazała się.

Opis[]

Zła Królowa zdobyła, dosłownie, serce Łowcy — i teraz jest on jej niewolnikiem. Jest to nieopowiedziana wcześniej opowieść o ich pokrętnej relacji — i tym, co się dzieje, gdy dobry człowiek jest zmuszony do czynienia zła.

Kiedy Regina przygotowuje kolejny przebiegły plan mający na celu złapanie Śnieżki — tym razem zawierając sojusz z żądnymi władzy wilkołakami — Łowca jest zmuszony stanąć twarzą w twarz ze swoją przeszłością — i podobnym do siebie, lecz niezależnym duchem w postaci Czerwonego Kapturka. Czy tej dwójce uda się uwolnić od kneblujących je sił i ocalić Śnieżkę? Czy lojalność Łowcy zostanie wystawiona na próbę? Czy Zła królowa skradnie jego serce na więcej niż jeden sposób?[2]

The Evil Queen has, quite literally, captured the Huntsman's heart — and now he's her slave. This is the never-before-told tale behind their twisted relationship — and what happens when a good man is forced to do bad.

When Regina cooks up yet another devious plan to capture Snow White — this time by allying with a pack of power-hungry werewolves — the Huntsman comes face-to-face with his past — and an independent spirit in Red Riding Hood that just may match his own. Can these two break free of the forces that bind them and save Snow White? When put to the test, where will the Huntsman's loyalties lie? Has the Evil Queen stolen his heart in more ways than one?[2]

Streszczenie[]

To streszczenie jest niekompletne! Uprzejmie prosimy o pomoc w edytowaniu i dokończeniu tego zestawienia.

"Wolfstime"[]

"The Color of Betrayal"[]

"Silver and Gold"[]

"Hearts in Atlantis"[]

Postacie[]

Regularni bohaterowie[]

Nowe postacie[]

Ciekawostki[]

  • Jednym z autorów Shadow of the Queen jest Daniel T. Thomsen, scenarzysta serialu Dawno, dawno temu. Jednakże w powieści graficznej jego nazwisko zostało błędnie podane jako "Dan Thomsen".
  • Jezioro Onondaga oparte jest na prawdziwej lokalizacji. Jest to jezioro w centrum Nowego Jorku, znajdujące się na północny zachód od Syracuse, i jest uważane za święte.

Chronologia wydarzeń[]

Powiązania z odcinkami[]

Zobacz też[]

Przypisy[]

Advertisement