FANDOM


Słyszałem o niej. Miała konszachty z Nibylandią. [...] To mroczne miejsce zwane Wyspą Radości.
Wyspa Radości to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się w serialu Dawno, dawno temu. Debiutuje w odcinku Morderstwo najgorszego sortu szóstego sezonu.

Historia Edytuj

Przed pierwszą klątwą Edytuj

Wyspa Radości to wyspa położona w Zaczarowanym Lesie, mająca konszachty z Nibylandią. Wstęp na nią mają tylko ci, którzy posiadają odpowiedni bilet. Pewnego dnia książę James, zmęczony próbami uczynienia z niego rycerza przez ojca, uciekł z zamku i trafił tutaj. Kiedy Robert, biologiczny ojciec chłopca, udał się do Rumpelsztyka, aby ten pomógł mu odnaleźć syna, Mroczny wręczył mu bilet na Wyspę Radości. Wyspę odwiedził również Pinokio, który później wyraził żal z powodu tego, co robił w tym miejscu. Kiedy zauważył Roberta, próbował zabrać jego monetę, pytając, czy jest coś warta. Mężczyzna nie pozwolił jednak na to i wyjaśnił, że należy ona do jego syna, Davida. Powiedział mu także, że ​​jego drugie dziecko - James - uciekło, po czym zapytał go, czy wie, gdzie obecnie przebywa. Pinokio stwierdził, że ​​nie rozmawiał z nim, ale Robert zdał sobie sprawę, że to kłamstwo, gdyż nos drewnianej kukiełki zaczął rosnąć. Ostatecznie, dzięki pomocy Pinokia, mężczyzna odnalazł syna i zaproponował, że zabierze go na rodzinną farmę, gdzie będzie mógł żyć razem z nim, matką i bratem. Zauważając, że pracownicy wyspy zamierzają złapać Roberta i Jamesa, Pinokio kazał im uciekać. Ojciec i syn dotarli do portu, gdzie spotkali króla George'a, który powstrzymał ich ucieczkę. Władca kazał Robertowi zwrócić mu Jamesa i wyśmiał go za to, że sześć lat temu porzucił własnego potomka. Kiedy mężczyzna odmówił, król rozkazał swoim żołnierzom zabić go, a całe morderstwo upozorować na wypadek. Następnie zabrał Jamesa i opuścił Wyspę Radości, aby kontynuować szkolenie swojego syna na rycerza.[1]

Ciekawostki Edytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Jerome Schwartz, Jane Espenson (scenariusz) & Morgan Beggs (reżyseria). (12 marca 2017). "Morderstwo najgorszego sortu". Dawno, dawno temu. Sezon 6. Odcinek 12.
  2. Edward Kitsis, Adam Horowitz (scenariusz) & Billy Gierhart (reżyseria). (5 marca 2017). "Twardsi niż reszta". Dawno, dawno temu. Sezon 6. Odcinek 11.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.