FANDOM


Poniżej znajduje się lista pobocznych miejsc w Zaczarowanym Lesie, pojawiających się w serialach Dawno, dawno temu oraz Once Upon a Time in Wonderland. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat głównych lokalizacji, zobacz odpowiednią kategorię.

Lista pobocznych miejsc Edytuj

Avonlea

Avonlea to miejsce w Zaczarowanym Lesie, wspomniane po raz pierwszy w odcinku Powierzchowność pierwszego sezonu. Był to obszar położony blisko zamku Sir Maurice'a, który upadł podczas wojny z ogrami.
1x12 Map

Bezdenne Morze

Bezdenne Morze to miejsce w Zaczarowanym Lesie, wspomniane po raz pierwszy w odcinku W otchłani drugiego sezonu, a debiutujące w odcinku Operacja Mangusta, część 1 czwartego sezonu. W historii Isaaca na Bezdennym Morzu znajdowała się wyspa, na której została uwięziona Emma Swan. Według Haka są to "zdradliwe wody". Na dnie morza żyją kałamarnice wytwarzające atrament.[1][2][3]
4x23 Bottomless Sea

Chata Anastazji i Willa

Chata Anastazji i Willa to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Forget Me Not serialu Once Upon a Time in Wonderland. Był to dom Anastazji i Willa zanim udali się do Krainy Czarów.
Wx03 Cottage

Chata Brennana

Chata Brennana to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Łabędzi śpiew piątego sezonu. Po wybudzeniu z klątwy snu, Brennan Jones zamieszkał tu ze swoim synem, Liamem.
5x11 Cottage

Chata Donny i Stephena

Chata Donny i Stephena to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Głos sumienia pierwszego sezonu. Był to dom Donny i Stephena oraz ich syna, Geppetta.
1x05 Cottage

Chata Jeffersona

Chata Jeffersona to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Zaczarowany kapelusz pierwszego sezonu. To tutaj mieszkał Jefferson ze swoją córką, Grace.[4][5]
1x17 Carriage

Chata młynarza

Chata młynarza to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Córka młynarza drugiego sezonu. To tutaj mieszkał młynarz ze swoją córką, Corą. Blisko chaty stoi młyn, z którego rodzina wytwarza mąkę. Chata znajduje się w pobliżu zamku króla Xaviera.
2x16 Cottage

Chata prządek

Chata prządek to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Pomyśl coś miłego trzeciego sezonu. Tutaj zamieszkał młody Rumpelsztyk z dwiema miłymi, starszymi prządkami po tym, jak opuścił go ojciec.
3x08 Cottage

Chata Rumpelsztyka

Chata Rumpelsztyka to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Operacja Mangusta, część 2 czwartego sezonu. W historii Isaaca był to dom Światłego Rumpelsztyka, jego żony Belle oraz ich synka.
4x23 Belle in cottage

Chata Ruth

Chata Ruth to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Pani Jeziora drugiego sezonu. Tutaj mieszkała Ruth, kiedy jej syn, Książę, oraz jego narzeczona, Śnieżka, toczyli wojnę z królem Georgem. Książę ukrył tu matkę, kiedy król zagroził, że zabije ją, jeżeli mężczyzna nie wykona jego poleceń. Ostatecznie król George dowiedział się, gdzie znajduje się chata, i wysłał swoich żołnierzy, aby zabili Księcia.
2x03 Cabin

Chata Śnieżki

Chata Śnieżki to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Zła Królowa drugiego sezonu. Znajduje się w nieznanej wiosce i tutaj przez jakiś czas ukrywała się Śnieżka. Kiedy Zła Królowa znalazła kryjówkę pasierbicy, zastała ją pustą. Wówczas zdała sobie sprawę, że ktoś musiał ostrzec ją przed jej przybyciem. Gdy mieszkańcy nie chcieli powiedzieć, gdzie ukrywa się Śnieżka, Regina kazała swoim rycerzom zabić ich wszystkich.
2x20 Queen enters cottage

Dom Geppetta

Dom Geppetta to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Nieznajomy pierwszego sezonu. Był to dom Geppetta oraz jego syna, Pinokia.
1x20 Geppetto checks Cricket

Droga Trolli

Droga Trolli to miejsce w Zaczarowanym Lesie, wspomniane po raz pierwszy w odcinku Zakochana Śnieżka pierwszego sezonu. Kiedy Abigail i Książę podróżowali karocą do zamku króla Midasa, księżniczka stwierdziła, że Droga Trolli jest krótsza i mniej wyboista niż ta, którą jechali.[6][7][8]

Farma Pasterki

Farma Pasterki to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Śnieżyca czwartego sezonu. To tutaj pasterz David walczył z Pasterką, która porwała i uwięziła jego przyjaciółkę, Annę.
4x02 Bo Peep Farm

Farma Śnieżki

Farma Śnieżki to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku 7:15 rano pierwszego sezonu. Po spotkaniu Księcia, Śnieżka zamieszkała na farmie, "zostawiając wszystko i wszystkich za sobą".[8] Po pokonaniu wilkołaków, Czerwony Kapturek odprowadziła Śnieżkę na jej farmę. Kiedy Książę przybył tutaj, aby spotkać się z ukochaną, spotkał Czerwonego Kapturka, która powiedziała mu, że Śnieżka nie wróciła po tym, jak poszła się z nim zobaczyć.[9][10][11]
1x10 Snow sitting

Jaskinia Czarownicy

Jaskinia Czarownicy to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Najlepiej ułożone plany czwartego sezonu. Tutaj Czarownica założyła smocze gniazdo i złożyła jajo. Wypaliła całą ziemię wokół jaskini, aby oznaczyć swoje terytorium, i napełniła ją srebrnymi przedmiotami, które udało jej się zebrać.
4x17 Cave

Jaskinia Yaoguaia

Jaskinia Yaoguaia to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Obcy drugiego sezonu. Znajduje się gdzieś w górach. To tutaj potwór znany jako Yaoguai przesypiał dzień. Belle znalazła tę jaskinię dzięki jednej ze swoich książek.
2x11 Yaoguai cave

Kaplica

Kaplica to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Operacja Mangusta, część 2 czwartego sezonu. W historii Isaaca było to miejsce, w którym Zelena poślubiła Robin Hooda.
4x23 Chapel

Kopalnie krasnoludków

Kopalnie krasnoludków to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Marzyciel pierwszego sezonu. To tutaj krasnoludki wytwarzają magiczny pył, który jest później zbierany przez wróżki.
1x14 Mines

Kryjówka Śnieżki

Kryjówka Śnieżki to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Zakochana Śnieżka pierwszego sezonu. Znajduje się wewnątrz pnia zwalonego drzewa. Tutaj mieszkała Śnieżka, ukrywając się przez Złą Królową. W historii Isaaca mieszkała tu Regina.[6][8][2][3]
1x03 Snow White hideout

Las Umarłych

Las Umarłych to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku W otchłani drugiego sezonu. Tutaj rosły ostatnie maki w Zaczarowanym Lesie, których nasiona są wykorzystywane do produkcji usypiającego proszku.
2x08 Woods of the Dead

Longbourne

Longbourne to miejsce w Zaczarowanym Lesie, wspomniane po raz pierwszy w odcinku Zrozpaczone dusze pierwszego sezonu. Jest to miasto portowe. Gdy Hordor przyłapał Rumpelsztyka i jego syna na ucieczce z wioski, mężczyzna usprawiedliwiał się tym, że udają się do Longbourne, aby sprzedać wełnę na miejscowym targu. Wiele lat później David wyruszył do Longbourne, by znaleźć kupca na farmę matki, podczas gdy Śnieżka udała się w to samo miejsce, aby opuścić królestwo i uciec Złej Królowej. Longbourne znajduje się jeden dzień drogi piechotą od gospodarstwa Ruth.

Mroczne Góry

Mroczne Góry to miejsce w Zaczarowanym Lesie, wspomniane po raz pierwszy w odcinku Uczeń Czarnoksiężnika czwartego sezonu, a debiutujące w odcinku Roztrzaskane lustro, część 1 tego samego sezonu. Chata Ucznia Czarodzieja leży u podnóża Mrocznych Gór,[12] w Bezkresnym Lesie.[13]
4x08 Enchanted Forest

Mroczny Las

Mroczny Las to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Osobliwa rzecz trzeciego sezonu. Tutaj znajduje się wejście do zimowego ogrodu Glindy.
3x19 Door

Namiot Fendrake'a

Namiot Fendrake'a to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Diabelskie nasienie piątego sezonu. Był to dom uzdrowiciela o imieniu Fendrake, w którym mężczyzna prowadził swoją działalność.
5x14 Fendrake tent

Nottingham

Nottingham to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Złote serce czwartego sezonu. Jest to miasto, z którego z pochodzi szeryf. Przez Robin Hooda został on uznany za pośmiewisko całego Nottingham. W mieście znajduje się tawerna prowadzona przez Robin Hooda, którą odwiedziła Cora w poszukiwaniu bratniej duszy swojej córki.[14][15][16]
4x18 Robin Sheriff

Obóz Herkulesa

Obóz Herkulesa to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Zachody miłosne piątego sezonu. Znajduje się w niewielkiej odległości od Mrocznego Pałacu. Herkules mieszkał tu zanim zmierzył się po raz pierwszy z Cerberem.
5x13 Hercules camp

Ocean Posejdona

Ocean Posejdona to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Biedna, nieszczęsna dusza czwartego sezonu. Tutaj mieszka Posejdon, Król Mórz, ze swoją córką, Ursulą.
4x16 Ocean

Port

Port to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Dobra forma trzeciego sezonu. Tutaj wielokrotnie dokowany był okręt Jolly Roger. Z tego portu wypłynął także statek kapitana Silvera w swój ostatni rejs.[17][18][8][19][20][3][21]
4x10 Harbor

Posiadłość Jeffersona

Posiadłość Jeffersona to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w powieści graficznej Out of the Past. Tutaj mieszkali Jefferson i Priscilla ze swoją córeczką, Grace. Po śmierci kobiety ojciec z dzieckiem przeprowadzili się do zwykłej chaty.
OP Jefferson mansion

Północne Lasy

Północne Lasy to miejsce w Zaczarowanym Lesie, wspomniane po raz pierwszy w odcinku Bez wybaczenia czwartego sezonu. Według Cruelli de Mon, któregoś razu Zła Królowa wyrwała serca wszystkim wieśniakom żyjącym w tych lasach.

Świątynia Prometeusza

Świątynia Prometeusza to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Nimue piątego sezonu. Jest to struktura symbolizująca koniec kradzieży Prometeusza i tutaj palił się skradziony przez niego ogień. W tym także miejscu Nimue została pierwszą Mroczną, po czym ukradła płomień.
5x07 Prometheus hearth

Tulipanowa Komnata

Tulipanowa Komnata to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Całkiem zwyczajny elf trzeciego sezonu. Tutaj mieszkały Dzwoneczek i Błękitna Wróżka.
3x03 Tulip Room

Wieża więzienna Emmy

Wieża więzienna Emmy to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Operacja Mangusta, część 1 czwartego sezonu. Znajduje się na wyspie położonej na Bezdennym Morzu. W historii Isaaca było to więzienie Emmy Swan, strzeżone przez Lily.[2][3]
4x22 Prison tower

Wioska Mulan

Wioska Mulan to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Obcy drugiego sezonu. Jest to wioska, z której pochodzi Mulan. To tutaj Mulan i Belle polowały na Yaoguaia.
2x11 Yaoguai in village

Wioska z kopalniami srebra

Wioska z kopalniami srebra to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w powieści graficznej Shadow of the Queen. Jest to osada górnicza w królestwie Złej Królowej, zlokalizowana na lodowatej północy, gdzie znajdują się królewskie złoża srebra. Z tej wioski pochodzi Pastor.

Zakazana Góra

Zakazana Góra to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Co kochasz najbardziej pierwszego sezonu. Jest to stroma góra położona blisko morza,[22] na szycie której znajduje się zamek Czarownicy.[23]
1x22 Maleficent castle

Zamek księcia Frontland

Zamek księcia Frontland to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Zrozpaczone dusze pierwszego sezonu. Był to dom księcia, który rządził terenem zamieszkiwanym dawniej przez Rumpelsztyka. Mężczyzna i jego syn włamali się do zamku, aby ukraść sztylet Mrocznego.
1x08 Castle

Zimowy ogród

Zimowy ogród to miejsce w Zaczarowanym Lesie, pojawiające się po raz pierwszy w odcinku Osobliwa rzecz trzeciego sezonu. To tutaj Glinda została wygnana z Oz przez Złą Czarownicę z Zachodu. Jest to miejsce pełne śniegu i lodu, do którego mogą wejść jedynie osoby o czystych sercach. Znajduje się za magicznymi drzwiami, na południe od zamku Rumpelsztyka.
3x19 Glinda dimension

Przypisy Edytuj

 1. Kalinda Vazquez, Daniel T. Thomsen (scenariusz) & Ron Underwood (reżyseria). (25 listopada 2012). "W otchłani". Dawno, dawno temu. Sezon 2. Odcinek 8.
 2. 2,0 2,1 2,2 Edward Kitsis, Adam Horowitz (scenariusz) & Romeo Tirone (reżyseria). (10 maja 2015). "Operacja Mangusta, część 1". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 22.
 3. 3,0 3,1 3,2 3,3 Edward Kitsis, Adam Horowitz (scenariusz) & Ralph Hemecker (reżyseria). (10 maja 2015). "Operacja Mangusta, część 2". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 23.
 4. Vladimir Cvetko, David H. Goodman (scenariusz) & Ralph Hemecker (reżyseria). (25 marca 2012). "Zaczarowany kapelusz". Dawno, dawno temu. Sezon 1. Odcinek 17.
 5. Kalinda Vazquez, Corinna Bechko (scenariusz). (1 kwietnia 2015). "Out of the Past". Powieść graficzna nr 2.
 6. 6,0 6,1 Liz Tigelaar (scenariusz) & Dean White (reżyseria). (6 listopada 2011). "Zakochana Śnieżka". Dawno, dawno temu. Sezon 1. Odcinek 3.
 7. Andrew Chambliss, Ian Goldberg (scenariusz) & Victor Nelli (reżyseria). (4 grudnia 2011). "Pasterz". Dawno, dawno temu. Sezon 1. Odcinek 6.
 8. 8,0 8,1 8,2 8,3 David H. Goodman, Robert Hull (scenariusz) & Ron Underwood (reżyseria). (11 maja 2014). "Śnieżne zaspy". Dawno, dawno temu. Sezon 3. Odcinek 21.
 9. Edward Kitsis, Adam Horowitz (scenariusz) & Ralph Hemecker (reżyseria). (22 stycznia 2012). "7:15 rano". Dawno, dawno temu. Sezon 1. Odcinek 10.
 10. David H. Goodman (scenariusz) & Dean White (reżyseria). (19 lutego 2012). "Co przydarzyło się Frederickowi?". Dawno, dawno temu. Sezon 1. Odcinek 13.
 11. Dan Thomsen, Corinna Bechko (scenariusz). (3 września 2013). "Shadow of the Queen". Powieść graficzna nr 1.
 12. Andrew Chambliss, Dana Horgan (scenariusz) & Ralph Hemecker (reżyseria). (19 października 2014). "Uczeń Czarnoksiężnika". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 4.
 13. Kalinda Vazquez, Jane Espenson (scenariusz) & Ron Underwood (reżyseria). (29 marca 2015). "Najlepiej ułożone plany". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 17.
 14. Edward Kitsis, Adam Horowitz (scenariusz) & Milan Cheylov (reżyseria). (21 kwietnia 2013). "Lacey". Dawno, dawno temu. Sezon 2. Odcinek 19.
 15. Tze Chun, Scott Nimerfro (scenariusz) & Billy Gierhart (reżyseria). (12 kwietnia 2015). "Złote serce". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 18.
 16. Jane Espenson (scenariusz) & Ron Underwood (reżyseria). (3 maja 2015). "Matka". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 21.
 17. Christine Boylan, Daniel T. Thomsen (scenariusz) & Jon Amiel (reżyseria). (27 października 2013). "Dobra forma". Dawno, dawno temu. Sezon 3. Odcinek 5.
 18. David H. Goodman (scenariusz) & Ernest Dickerson (reżyseria). (13 kwietnia 2014). "Piracka bandera". Dawno, dawno temu. Sezon 3. Odcinek 17.
 19. Jane Espenson (scenariusz) & Mario Van Peebles (reżyseria). (30 listopada 2014). "Upadek". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 10.
 20. Andrew Chambliss, Dana Horgan (scenariusz) & Steve Pearlman (reżyseria). (22 marca 2015). "Biedna, nieszczęsna dusza". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 16.
 21. Jerome Schwartz, David H. Goodman (scenariusz) & Eagle Egilsson (reżyseria). (27 marca 2015). "Bracia Jones". Dawno, dawno temu. Sezon 5. Odcinek 15.
 22. Edward Kitsis, Adam Horowitz (scenariusz) & Dean White (reżyseria). (13 maja 2012). "Kraina pozbawiona magii". Dawno, dawno temu. Sezon 1. Odcinek 22.
 23. Richard Hatem (scenariusz) & David Solomon (reżyseria). (24 października 2013). "Forget Me Not". Once Upon a Time in Wonderland. Odcinek 3.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.